Roaming w Prepaid:
Tak-Tak
Aktywacja

Usługi roamingowe możesz włączyć wysyłając pod numer 97971 krótką wiadomość tekstową SMS o treści ROAMING#TAK

Dezaktywacja Roamingu:

Pod numer 9797 wyślij SMS o treści ROAMING#NIE.

Aktywacja i dezaktywacja jest bezpłatna. źródło: Era.pl

Heyah

Od początku korzystania z Heyah masz włączoną usługę Roaming. Jeśli chcesz, możesz ją sobie wyłączyć przez naszą Internetową Samoobsługę Heyah na www.heyah.pl. Pamiętaj: przed wyjazdem uzupełnij konto i sprawdź koszty odbierania i wykonywania połączeń oraz ceny SMSów w Roamingu. Pamiętaj też, żeby pierwsze połączenie aktywujące kartę Heyah wykonać na terenie Polski!

POP / Orange GO

Podobnie jak w Heyah jest również w POPie i Orange Go. Reoming jest aktywowany zaraz po zakupie. Tak więc nie musimy się martwić. A ceny w kraju są naliczanie normalnie. Tylko po przekroczeniu granicy i przełączeniu się na zagraniczne anteny nasze połączenia są liczone według cennika reomingowego.

Simplus i Sami Swoi
Aktywacja

Aktywacji Roamingu możesz dokonać tylko w sieci Plus GSM. Przed wyjazdem za granicę, będąc jeszcze zalogowanym w sieci Plus GSM, aktywuj Roaming za pomocą usługi "Krótkim Kodem". Aby włączyć Roaming: wpisz w telefonie: *101*11*01# i naciśnij przycisk 'zadzwoń'. Roaming zostanie aktywowany. Uwaga! Jeżeli wcześniej był aktywny GPRS należy go deaktywować (kody: *101*00*02# lub *101*00#) przed aktywacją Roamingu. Aktywacja usługi jest bezpłatna.

Po aktywacji Roamingu, aby przypadkiem nie zalogować się do sieci operatora zagranicznego, przebywając w Polsce w strefie przygranicznej, zmień w aparacie sposób ustawienia wyszukiwania sieci z automatycznego na ręczny. Jeżeli wcześniej wysłałeś wypełnioną Kartę Rejestracyjną, możesz także aktywować Roaming, kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 2601 z telefonu komórkowego w sieci Plus GSM lub (48) 601 102 601 z każdego innego telefonu.

Dezaktywacja Roamingu:

Aby wyłączyć Roaming wpisz w telefonie: *101*00*01# i naciśnij przycisk 'zadzwoń' Roaming zostanie dezaktywowany.Copyright 2009 by IGREK